Połączenie drogowe między Wrocławiem a Poznaniem będzie szybsze i bezpieczniejsze – dzięki dofinansowaniu z Funduszu Spójności powstanie droga między gminami Mielno i Białe Błota na Kujawach. – Z tej inwestycji skorzysta cała środkowa Polska – powiedziała unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu.

Kwotę 164,4 mln euro z Funduszu Spójności zainwestowano w budowę połączenia drogowego między gminami Mielno i Białe Błota w województwie kujawsko-pomorskim w centralnej Polsce. Realizowany wzdłuż drogi ekspresowej S5 projekt pomoże zapewnić bezpieczniejsze i szybsze połączenie między centrum kraju a Poznaniem i Wrocławiem, skracając czas przejazdu o 21 minut.

- Inwestycja ta będzie miała pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę i spójność terytorialną; skorzysta z tego cała środkowa Polska – stwierdziła komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu. Projekt powinien zostać zakończony w lipcu 2019 r.

Więcej informacji na temat polityki spójności w Polsce można uzyskać na platformie Open Data.

 

 


Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera


Błędny adres E-mail
  „Zgodnie z przepisem art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej UODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Gmina Piaseczno z siedzibą przy ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości newsletter o działalności punktu Europe-Direct Piaseczno. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 UODO. Dane podaję dobrowolnie, jednak bez ich podania nie jest możliwe skorzystanie z usługi. Jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo do kontroli, prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Wymagana zgoda