W tym tygodniu posłowie pracują w komisjach i w grupach politycznych. Wśród tematów m.in. głosowanie ws. wzmocnienia kontroli granic zewnętrznych UE oraz rządy prawa w Polsce.

By lepiej kontrolować i chronić granice,  Komisja Wolności Obywatelskich 6 listopada, głosowała w sprawie reformy Systemu Informacyjnego Schengen II („SIS II”). Nowelizacja przepisów ma umożliwć m.in. lepszą wymianę informacji, skuteczniejsze wdrażanie decyzji o powrotach, lepsze wykorzystanie informacji o odciskach palców i zdjęć twarzy, poprawę systemu ostrzegania o potencjalnym zagrożeniu terrorystycznym.

Komisja Wolności Obywatelskich 6 listopada dyskutowała na temat procedury ochrony praworządności w Polsce z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

We wtorek, 7 listopada, Parlament Europejski będzie gospodarzem konferencji, która ma na celu przyjrzeć się szansom i wyzwaniom dla finansowania sektora czystej energii.

Wśród panelistów znajdą się m.in. przewodniczący PE Antonio Tajani, wiceprzewodniczący KE Jyrki Katainen, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Werner Hoyer oraz gubernator Kalifornii Jerry Brown.

Grupy polityczne przygotowują się do sesji plenarnej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Strasburgu.

źródło: www.europarl.europa.eu


Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera


Błędny adres E-mail
  „Zgodnie z przepisem art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej UODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Gmina Piaseczno z siedzibą przy ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości newsletter o działalności punktu Europe-Direct Piaseczno. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 UODO. Dane podaję dobrowolnie, jednak bez ich podania nie jest możliwe skorzystanie z usługi. Jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo do kontroli, prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Wymagana zgoda