Rusza druga edycja kampanii edukacyjnej dla szkół, która ma pokazać młodym Polakom, że mogą wpływać na decyzje podejmowane przez unijne instytucje. Akcję, której inicjatorem i współtwórcą jest Przedstawicielstwo KE w Polsce, w roku szkolnym 2017/2018 realizują eksperci Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego ABSOLWENT przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kampania obejmie Małopolskę, Świętokrzyskie oraz Podkarpacie.

Spotkania w ramach akcji „Lekcja na 12 gwiazdek” rozpoczną się 16 października br. i potrwają do końca roku szkolnego 2017/2018.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wysłać zgłoszenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szkołę może zgłosić zarówno nauczyciel jak i uczeń.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Akcję „Lekcja na 12 gwiazdek” wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Lekcje, skierowane do młodzieży ponadgimnazjalnej z miejscowości do 50 000 mieszkańców, są prowadzone przez dwuosobowy zespół - eksperta z zakresu integracji europejskiej oraz animatora młodzieżowego z własnych doświadczeniem europejskim. Spotkania (grupy co najmniej 30-osobowe) mogą odbywać się zarówno w szkołach jak i miejscach dziedzictwa kulturowego.

PROPOZYCJA WARSZTATÓW

Spotkania podzielone są na dwie części. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany szkołę np. możliwości pracy, studiów czy wolontariatu w UE.

W pierwszej edycji „Lekcji na 12 gwiazdek” uczestniczyło ponad 800 osób - uczniów i nauczycieli z 24 podkarpackich szkół. Ich uznanie dla zaproponowanej formuły wpłynęło na rozszerzenie kampanii na kolejne województwa.

 

źródło: europa.eu


Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera