Parlamencie Europejski będzie gospodarzem konferencji poświeconej turytystyce. Spotkanie odbędzie się 27 września od 14.00 do 19.00 z inicjatywy przewodniczącego Antonio Tajaniego. W organizacji konferencji wzięły udział komisje parlamentarne.

W 2014 roku kraje Unii Europejskiej odwiedziły 582 mln turystów, a udział turystyki w unijnym PKB wyniósł ponad 5%. Chociaż sektor ten przynosi spore korzyści unijnej gospodarce, to rodzi też szereg wyzwań, powodując presję dla środowiska, lokalnych społeczności i niepewnych miejsc pracy spowodowanych konkurencją ze strony turystycznych potęg spoza UE.

Politycy, eksperci, decydenci polityczni, praktycy i interesariusze będą rozmawiać w Parlamencie Europejskim o tym, jak stawić czoła powyzśzym wyzwaniom.

W ramach konferencji odbędą się trzy panele:

  • Jak przyciągnąć więcej inwestycji, poprawić warunki dla biznesu i podnieść kwalifikacje.
  • Innowacje w turystyce i gospodarka cyfrowa.
  • Promocja Europy jako najpopularniejszego kierunku turystycznego na świecie.

Kliknij, by zarejestrować swój udział w konferencji.

Więcej informacji 

Turystyka w Unii Europejskiej

 

źródło: /www.europarl.europa.eu


Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera


Błędny adres E-mail
  „Zgodnie z przepisem art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej UODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Gmina Piaseczno z siedzibą przy ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości newsletter o działalności punktu Europe-Direct Piaseczno. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 UODO. Dane podaję dobrowolnie, jednak bez ich podania nie jest możliwe skorzystanie z usługi. Jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo do kontroli, prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Wymagana zgoda