W ostatni tydzień czerwca w Domu Europy odbyły się półkolonie dotyczące poruszania po mieście i nie tylko. Wzięły w nich udział dzieci w wieku 9-12 lat. Miały szansę przyjrzeć się tematowi mobilności w mieście: dowiedzieć się, jak poruszać się najbardziej efektywnie, co nam dają różne sposoby przemieszczania się, jak rozkłada się ruch na ulicach między różnych jego uczestników, jakie znaki drogowe go regulują.

W ramach półkolonii odbyły się też warsztaty i gry terenowe, dzięki którym uczestnicy wiedzą już, jak korzystać z mapy i planować wycieczkę różnymi środkami transportu. Dzieci poznały miasto z zupełnie innej strony!

Półkolonie trwały dokładnie od 26.06.2017 do 30.06.2017, codziennie od 9.00 do 15.00. Poprowadzili je członkowie stowarzyszenia Akcja Miasto (w tym: nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem szkolnym i osoby mające doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi). W poniedziałek dzieci przespacerowały się w okolice Rynku i Promenady Staromiejskiej, a ich zadaniem było wyszukiwanie plusów i minusów elementów tworzących przestrzeń publiczną. Z kolei we wtorek zaczęła się praca z książeczką "Jak przetrwać w miejskiej dżungli" oraz uczestnicy wysłuchali lekcji europejskiej Punktu Informacyjnego UE. W następnym dniach dzieci prowadziły badania ruchu, analizowały znaki drogowe, wypisywały mandaty uczniowskie, a w piątek wybrały się komunikacją zbiorową i pieszo w okolice Hali Stulecia. Na koniec małym ekspertom od miejskiej mobilności wręczono dyplomy.


Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera


Błędny adres E-mail
  „Zgodnie z przepisem art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej UODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Gmina Piaseczno z siedzibą przy ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości newsletter o działalności punktu Europe-Direct Piaseczno. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 UODO. Dane podaję dobrowolnie, jednak bez ich podania nie jest możliwe skorzystanie z usługi. Jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo do kontroli, prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Wymagana zgoda