Lubisz obserwować świat wokół Ciebie? Czujesz, że drzemie w Tobie reportażysta? Konkurs na reportaż  pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie" jest właśnie dla Ciebie! Poszukaj inspirującej historii, opisz ją w niebanalnym tekście i wygraj udział w kursie reportażu pod okiem dziennikarza, reportażysty i autora książek reporterskich – Mariusza Szczygła!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Instytut Reportażu zachęcają do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy reportaż pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie". Wszystkie prace muszą mieć formę reportażu, a o zwycięstwie zadecyduje niebanalne podejście do tematu oraz wartość artystyczna tekstu. Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda – dwudniowy kurs reportażu prowadzony przez Mariusza Szczygła – dziennikarza, reportażystę, pisarza, laureata Europejskiej Nagrody Literackiej oraz współzałożyciela Instytutu Reportażu.

Do sprawdzenia swoich sił w roli reportażysty zachęcamy osoby, które ukończyły 16 lat i mają do opowiedzenia ciekawą (prawdziwą!) historię o życiu w Unii Europejskiej – a pamiętajmy, że Europa to również sposób myślenia. Warto wyjść poza schematy i otworzyć oczy na Europę, która nas otacza.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie konkursowej www.kursreportazu.eu oraz www.ec.europa.eu/poland. Konkurs rozegra się w dwóch edycjach: internetowej oraz w Miasteczku Europejskim podczas pikniku europejskiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Tekst powinien mieć od min. 3500 do max. 6500 znaków ze spacjami. Łącznie do wygrania jest 10 miejsc na kursie reportażu prowadzonym przez Mariusza Szczygła.

Chętnych do udziału w edycji internetowej prosimy o przesyłanie prac do 04.05.2017 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zainteresowanych edycją odbywającą się w Miasteczku Europejskim zapraszamy 6 maja br. do namiotu przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce (okolice kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu), gdzie będzie można zostawić swój reportaż w wersji elektronicznej (na nośniku USB) lub nawet… napisać go na miejscu!

Więcej informacji i szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie tutaj. Zapraszamy do obejrzenia filmu : youtube.com

 

źródło: www.ec.europa.pl


Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera


Błędny adres E-mail
  „Zgodnie z przepisem art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej UODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Gmina Piaseczno z siedzibą przy ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości newsletter o działalności punktu Europe-Direct Piaseczno. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 UODO. Dane podaję dobrowolnie, jednak bez ich podania nie jest możliwe skorzystanie z usługi. Jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo do kontroli, prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Wymagana zgoda