Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” organizowanej od 2004 roku! Celem realizowanego przedsięwzięcia jak popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, a także bieżących wyzwań przed jakimi staje sama Unia, ale także i państwa członkowskie.

czytaj więcej →

24 paź 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 6

Spotkanie z polskim ministrem rolnictwa oraz uczestnictwo XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Serocku – to główne punkty wizyty Phila Hogana w Polsce. – Jeśli chcemy utrzymać efektywną i odpowiednio finansowaną Wspólna Politykę Rolną dla polskich rolników, głos waszych przedstawicieli musi być dobrze słyszany – mówił unijny komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

czytaj więcej →

23 paź 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 7

Posłowie pracują nad reformą systemu azylowego w UE. 19 października, w czwartek, w Komisji Wolności Obywatelskich (LIBE) przyjęła projekt przepisów, które mają usprawnić system azylowy w Unii Europejskiej.

czytaj więcej →

20 paź 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 14

Ryzyko terroryzmu nigdy nie będzie zerowe. (…) Pomagamy chronić przestrzeń publiczną, a zarazem odcinamy terrorystom dostęp do źródeł finansowania – deklaruje komisarz Julian King przedstawiając kolejne sprawozdanie dotyczące tworzenia unii bezpieczeństwa. Zakłada ona m.in. poszerzenie współpracy w ramach Europolu oraz utworzenie europejskiej jednostki wywiadu.

czytaj więcej →

19 paź 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 17

KE publikuje pierwsze sprawozdanie w sprawie funkcjonowania zasad mających na celu ochronę danych osobowych przekazywanych z UE do Stanów Zjednoczonych w celach handlowych. – To żywe porozumienie, które obie strony muszą aktywnie monitorować, aby zapewnić wysokie standardy w zakresie ochrony danych – podkreśla komisarz Vĕra Jourová.

czytaj więcej →

19 paź 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 14

18 października przypada Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi - dowiedz się, co robi Parlament Europejski, by walczyć z tym rodzajem przestępczości.

czytaj więcej →

18 paź 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 18

Parlament Europejski pracuje nad nowymi zasadami, które mają służyć ochronie naszej prywatności w sieci.

czytaj więcej →

18 paź 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 16

W poniedziałek, 16 października, Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych przyjęła stanowisko w sprawie zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników z 1996 r.
Celem reformy jest zapewnienie pracownikom delegowanym sprawiedliwych płac i ochrony socjalnej, a przedsiębiorstwom - wyrównanych szans.

czytaj więcej →

17 paź 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 21

Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera


Błędny adres E-mail
  „Zgodnie z przepisem art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej UODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Gmina Piaseczno z siedzibą przy ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości newsletter o działalności punktu Europe-Direct Piaseczno. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 UODO. Dane podaję dobrowolnie, jednak bez ich podania nie jest możliwe skorzystanie z usługi. Jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo do kontroli, prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Wymagana zgoda