Negocjacje ws. Brexitu będą prowadzone dopiero po zakończeniu wyborów i wyłonieniu nowych władz w Londynie czyli prawdopodobnie pod koniec czerwca – zapowiedział Michel Barnier. Główny negocjator wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przyjechał do Warszawy na konsultacje z polskim rządem i przedstawicielami pracodawców oraz związków zawodowych. Barnier spotkał się także z członkami sejmowej Komisji do spraw UE.

czytaj więcej →

21 kwi 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 8

Czym zajmuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i czy jest placówką dyplomatyczną? Czy staż w Komisji zwiększa szanse znalezienia pracy? Jak jest przyszłość Unii Europejskiej po Brexicie? W środę 19 kwietnia ponad trzydziestu uczestników studenckiego projektu "Akcja Dyplomacja" spotkało się z dyrektorem PKE Markiem Prawdą.

czytaj więcej →

21 kwi 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 10

Rusza system certyfikacji elektronicznej, który pozwoli lepiej monitorować import produktów ekologicznych. Dzięki niemu UE stanie się światowym liderem w zakresie identyfikowalności i gromadzenia wiarygodnych danych na temat handlu tymi produktami. - UE stosuje dziś najlepsze rozwiązania w odniesieniu do żywności na świecie – mówi komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan.

czytaj więcej →

20 kwi 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 8

 10 czerwca rusza III edycja AMATORSKICH ZAWODÓW w KAJAKARSTWIE.

czytaj więcej →

19 kwi 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 18

Lubisz obserwować świat wokół Ciebie? Czujesz, że drzemie w Tobie reportażysta? Konkurs na reportaż  pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie" jest właśnie dla Ciebie! Poszukaj inspirującej historii, opisz ją w niebanalnym tekście i wygraj udział w kursie reportażu pod okiem dziennikarza, reportażysty i autora książek reporterskich – Mariusza Szczygła!

czytaj więcej →

18 kwi 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 30

Jakie skutki miałoby wprowadzenie waluty euro w Polsce? Jak taka decyzja wpłynęłaby na gospodarkę, a jak na codzienne życie obywateli? To tylko niektóre pytania dyskutowane podczas studenckiej Debaty Finałowej projektu Team Europe & the art of debate, która odbyła się w środę 12 kwietnia na Uniwersytecie Wrocławskim.

czytaj więcej →

14 kwi 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 20

"Szanowny Panie Marszałku, drodzy Sędziowie, kochana Opozycjo…" – takimi słowami rozpoczęli swoje przemówienia studenci z Rzeszowa, którzy w poszanowaniu dla tradycji debat oksfordzkich, kultury słowa i konstruktywnego prowadzenia sporu dyskutowali o zjawisku migracji. W poniedziałek 11 kwietnia Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania była gospodarzem kolejnej Debaty Finałowej Team Europe & the art of debate.

czytaj więcej →

14 kwi 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 15

Szybka identyfikacja, pomoc zdrowotna i prawna, wsparcie w integrowaniu się – Komisja Europejska stawia na lepszą ochronę dzieci migrujących do Europy, szczególnie tych bez rodzin. - Dzieci powinny być naszym priorytetem, ponieważ są najbardziej narażone na zagrożenia – zwłaszcza, kiedy nie ma przy nich nikogo, kto by się nimi zaopiekował – powiedział pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

czytaj więcej →

13 kwi 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 18

Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera


Błędny adres E-mail
  „Zgodnie z przepisem art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej UODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Gmina Piaseczno z siedzibą przy ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości newsletter o działalności punktu Europe-Direct Piaseczno. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 UODO. Dane podaję dobrowolnie, jednak bez ich podania nie jest możliwe skorzystanie z usługi. Jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo do kontroli, prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Wymagana zgoda